W ramach realizacji innowacyjnego planu pracy wychowawczej uczniowie klasy VI d uczestniczyli w projekcie edukacyjno-wychowawczym poświęconym  patronowi naszej szkoły – Janowi Pawłowi II. Nie bez powodu zbiegł się on w czasie  z przypadającym w dniu 18 maja Świętem Szkoły i 100. rocznicą urodzin Wielkiego Rodaka.

Głównym celem tego projektu było przypomnienie sylwetki Karola Wojtyły, jego życia i działalności oraz kształtowanie właściwych postaw młodzieży w oparciu o wzór osobowy Jana Pawła II. Uczniowie wykonywali to zadanie samodzielnie, a jego wytworem końcowym była prezentacja stworzona w programie Power Point.

Realizacja tego zadania przez uczniów świadczy o tym, iż postać Jana Pawła II jest dla nich ważna, wzbudza szacunek oraz dowodzi, iż społeczność szkolna pamięta o Papieżu – Polaku. Wszak jako: „uczniowie Jana Pawła II chcemy Jego słowa w czyny przemieniać” – jak mówią słowa hymnu szkoły.

Poniżej przedstawiam dwie prezentacje uczennic: Alicji Klimek i Hanny Sondej.

Tekst i realizacja: Katarzyna Sławek

zobacz prezentację Hanny

zobacz prezentację Alicji

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Procedura działalności biblioteki Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu w okresie pandemii COVID – 19
Procedura działalności biblioteki Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu w okresie pandemii COVID – 19
Uroczystość z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – patrona szkoły
100. ROCZNICA URODZIN ŚW.JANA PAWŁA II
Święto Szkoły