W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest popularyzacja wiedzy na temat czerniaka. W ramach programu w klasach przeprowadzono lekcje, podczas których uczniowie zapoznali się z ABCDE czerniaka, obejrzeli ciekawe filmy edukacyjne na temat samobadania skóry oraz mogli uczestniczyć w interaktywnej grze, która pozwoliła empirycznie sprawdzić wiedzę zdobytą podczas zajęć na temat różnicowania zmian łagodnych od podejrzanych.

Dzięki tej ważnej kampanii uczniowie „dziewiątki” w przystępny sposób zdobyli podstawowe informacje na tak istotne dla zdrowia współczesnego człowieka zagadnienie. Zdobytą wiedzą z pewnością podzielą się z najbliższymi.

Nasza szkoła znalazła się wśród 176 placówek z całego kraju, które otrzymały certyfikat udziału w akcji.

Zobacz również

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Leśna skrzynia skarbów”
Rozstrzygniecie konkursu „Zaczarowany świat baśni”
Rozstrzygniecie konkursu „Zaczarowany świat baśni”
Sukces naszego kolegi i ucznia klasy III a- Filipa Józwika