W piątek 22 czerwca zabrzmiał ostatni w roku szkolnym 2017/18 dzwonek zwiastujący rozpoczęcie zajęć. Nie były to jednak zwyczajne lekcje w klasach, lecz element przedstawienia, które na zakończenie nauki przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Anny Dziędzioł, p. Barbary Grandys – Bonarskiej i p. Jarosława Pubrata uczniowie klas V „a” i IV „a”. Ich rozśpiewany i roztańczony występ poprzedziła oficjalna część akademii, podczas której m.in. wysłuchaliśmy przemówienia p. Dyrektor Ewy Lipińskiej – Mikrut, stanowiącego podsumowanie dziesięciu jakże udanych i obfitujących w sukcesy naszej młodzieży miesięcy oraz wystąpienia p. Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Bożeny Kapuściak. Podczas apelu wręczono nagrody uczniom – laureatom konkursów wojewódzkich, regionalnych i ogólnopolskich, podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim i reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, a także przyznane przez SU certyfikaty „Osobowości roku”, które otrzymały Amelia Witczak z kl. III „a” i Izabella Samołyk z kl. VII „a”. Po zakończeniu akademii wszyscy udali się do klas, aby odebrać z rąk wychowawców świadectwa i nagrody książkowe. Optymizmem napawa fakt, że aż połowa uczniów zaniosła do domów cenzurki z paskiem. Wszystkim dzieciom i młodzieży serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy udanych, bezpiecznych i radosnych wakacji!

zobacz zdjęcia

 

Zobacz również

Warsztaty w Harendzie
Potrójne zwycięstwo – konkurs „Religijne wychowanie do patriotyzmu” rozstrzygnięty!
Nasi uczniowie dbają o książki!
Gabriela Konefał na podium nagrodzonych w konkursie piosenki angielskiej You Can Sing