Krówka Opatowska to tradycyjny wyrób produkowany ręcznie od ponad 30 lat. Smak tego cukierka ceni cała Polska. Z tego względu, 28 maja 2018 r. uczniowie klasy II „a” i II „b” wraz z nauczycielami: p. Lucyną Taraszką, p. Katarzyną Słomą i p. Karoliną Twórz wybrali się na wycieczkę do Krainy Krówek w Opatowie. Drugoklasiści i ich opiekunowie rozpoczęli wycieczkę od zwiedzania zakładu produkcyjnego. Następnie udali się z wizytą do „Krówkarenki”, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię Krówki Opatowskiej oraz wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie zawijali i pakowali cukierki do ozdobnych pudełek. Efekty swojej pracy zabrali ze sobą do domów. Wszyscy uczestnicy wycieczki skorzystali również z możliwości zakupu na miejscu świeżych cukierków oraz drobnych pamiątek. Ta słodka wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Wielkie sukcesy w klasie II a
Sukces w klasie II b
Fascynująca podróż po krainie rzeźby ceramicznej
Finał Interaktywnego Turnieju Wiedzy Quizspotter „425 lat Tarnobrzega”