W ostatni piątek września zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, biorąc udział w wielkim wydarzeniu, jakim jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Ta niezwykle pożyteczna,  bezpłatna akcja edukacyjna, której pomysłodawcą jest Polak p. Andrzej Grabowski, wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki,  została zorganizowana w naszej „9” przez nauczycieli matematyki – p. Wicedyrektora Andrzeja Skowrona oraz p. Dorotę Zioło, którym dzielnie pomagali uczniowie klasy VII „a”, oferując chętnym kolegom karty z pytaniami z zakresu tabliczki mnożenia i weryfikując prawidłowość rozwiązań. Osoby, które wykazały się umiejętnościami matematycznymi,  otrzymywały tytuł „MT EXPERT” oraz słodkie mininagrody. Okolicznościowe dekoracje wykonały p. Katarzyna Sławek i p. Sylwia Pieprzyk. Ponieważ zabawa cieszyła się ogromną popularnością, za rok na pewno spróbujemy swoich sił w zmaganiach z tabliczką mnożenia. Wszak „ćwiczenie czyni mistrza”!

Zobacz również

A u nas pachnie już świętami…
Mikołajkowa wycieczka klas V „c” i VI „a”
Mikołajkowa wycieczka klas V „c” i VI „a”
Nagrody dla Mai i Weroniki
Lekcja historii …