W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu przypadającego w tym roku na 9 lutego 2021 roku uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień podejmowali aktywności związane z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych.  Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji. Uczniowie  uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych ze szkolnym psychologiem, w którym to wyjaśniono zjawisko cyberprzemocy, jego formy i przejawy. Poprzez gry, zabawy i prezentacje multimedialne starano się przekazać dzieciom niezbędną wiedzę o zachowaniu ostrożności w sieci. W klasach starszych on –line przeprowadzono pogadanki i dyskusje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Zorganizowano również konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VII pt.: „Jestem bezpieczny w sieci”.  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu  plakatu na temat zawarty w tytule konkursu.  Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczniom klas I – III wręczyła pani dyrektor Ewa Lipińska – Mikrut, natomiast uczniom klas starszych nagrody zostaną wręczone w późniejszym terminie. Organizatorami konkursu były p. Marta Pytel, p. Edyta Stelmach, p. Sylwia Glijer, p. Aleksandra Ziarno i p. Anita Walczyk.

Jesteśmy pewni, że dzięki takim działaniom nasi uczniowie będą bardzo czujni i rozsądni w czasie korzystania z zasobów Internetu.

Galeria nagrodzonych prac klas IV – VII

https://tinyurl.com/9epj0lba

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Akcja Żonkile 2021: Łączy nas pamięć
KONKURS PLASTYCZNY WIELKANOCNE CUDEŃKA
Kolejne nagrody wręczone
Sukces Gabrysi