W piątek 8 września reprezentanci  klas V – VII po raz kolejny wzięli udział w szkolnej edycji Narodowego Czytania. Tym razem w obecności Jury składającego się z  pań polonistek, które były także organizatorkami przedsięwzięcia, p. Moniki Bieniek, p. Benity Kotulskiej i p. Jolanty Szwed, uczniowie zmierzyli się z dramatem Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. Lektura tego niełatwego tekstu okazała się nie lada wyzwaniem, ale nasza młodzież jak zwykle nie zawiodła i szanowne Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia decydując, kto w tym roku zasługuje na laury. Ostatecznie w kategorii klas V zwyciężył Aleksander Harnik, w kategorii klas VI – Michał Łucki, zaś z klas VII uhonorowano dwie uczennice: Izabellę Samołyk i Emilię Ślęp. Ponadto specjalne wyróżnienie za najbardziej oryginalną interpretację tekstu gwarowego przyznano Oliwii Korczak z kl. VI „a”. Nagrodę dodatkową otrzymał również nasz nowy kolega – William Łabuda, który, mimo, iż niedawno po kilku latach wrócił do Polski z Irlandii, swoją znajomością języka ojczystego mógłby zawstydzić niejedną osobę. Warto nadmienić, że wszystkie nagrody książkowe ufundowała p. Dyrektor, która wraz z p. Wicedyrektorem otworzyła konkurs, pięknie odczytując słynny dialog Panny Młodej i poety.10

Zobacz również

A u nas pachnie już świętami…
Mikołajkowa wycieczka klas V „c” i VI „a”
Mikołajkowa wycieczka klas V „c” i VI „a”
Nagrody dla Mai i Weroniki
Lekcja historii …