10 listopada br. na apelu z okazji Święta Niepodległości pani dyrektor Ewa Mikrut wręczyła dyplomy i nagrody książkowe laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim dla uczniów klas siódmych.
I miejsce zajęła Paulina Orlińska z klasy VII b, II miejsce zajęła Emilia Ślęp z klasy VII b i III miejsce zdobył Kamil Wiater z kl. VII a. Konkurs został zorganizowany w związku z Rokiem Józefa Piłsudskiego i zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
5 grudnia br. przypada 150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla oddania hołdu organizatorowi organizacji strzeleckich, Legionów Polskich, Polskiej Organizacji Wojskowej i komendantowi I Brygady Legionów , współtwórcy niepodległości Polski i w związku przypadającą w 2018 roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości ogłosił go patronem 2017roku.
Dyplomy i nagrody otrzymali również laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce dla uczniów klas szóstych.
I miejsce zajął Tomek Idźkowski z kl. VI b, II miejsce zdobył Kamil Bęben z kl. VI b i III miejsce zajęła Magda Złotorzycka z kl. VI a. Konkurs został przeprowadzony w związku z Rokiem Tadeusza Kościuszki, który jest również patronem 2017 roku.
Sejm RP ustanowił Kościuszkę patronem, gdyż 15 października minęła 200 rocznica śmierci tego bohatera dwóch narodów: amerykańskiego i polskiego. Tadeusz Kościuszko walczył o niepodległość USA w latach 1776-1783. Po powrocie do Polski brał udział w wojnie z Rosją w 1792 roku za co został odznaczony Orderem Virtuti Militari. W 1794 roku był Naczelnikiem Insurekcji Kościuszkowskiej.
Wszystkim laureatom gratulujemy dużej wiedzy o naszych bohaterach narodowych i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy historycznej.
Organizatorem konkursów była p. Renata Wiśniewska

Zobacz również

A u nas pachnie już świętami…
Mikołajkowa wycieczka klas V „c” i VI „a”
Mikołajkowa wycieczka klas V „c” i VI „a”
Nagrody dla Mai i Weroniki
Lekcja historii …