18 maja to ważna data dla uczniów, nauczycieli i pracowników SP9
Tego dnia przyszedł na świat patron naszej szkoły – Karol Wojtyła.
Urodził się w Wadowicach jako najmłodszy syn Emilii i Karola Wojtyłów.
Po porodzie szczęśliwa matka poprosiła akuszerkę o otwarcie okna.
„Chcę, żeby mój Lolek usłyszał śpiew ku czci Marii”- powiedziała.
Być może ten fakt zaważył na całym życiu przyszłego papieża, ponieważ zawsze powtarzał „ totus tuus Maryjo”.
Lolek będzie wielkim człowiekiem proroczo przepowiadała jego matka i miała rację.
Wybrany 16 października 1978 r. na tron Piotrowy zmienił losy Polski i świata.
Pielgrzym, przyjaciel dzieci i młodzieży stał się największym moralnym autorytetem naszych czasów.
Chociaż „powrócił do domu Ojca”, to zostawił nam ogromne dziedzictwo – swoje słowa, które napisane i wypowiedziane mogą stanowić drogowskaz na każdą chwilę życia.
Jego nauka zawsze była przepełniona wiarą w Boga, miłością do drugiego człowieka i nadzieją na lepsze jutro.
W dzisiejszych trudnych czasach otuchy niech dodadzą nam jego słowa:
„Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”

W tym roku przypada 100 rocznica narodzin Jana Pawła II i nasza szkoła przygotowywała się od dłuższego czasu, aby uczcić to wydarzenie. Uroczysta msza święta, udekorowana szkoła i liczne konkursy – te plany trochę zmieniła obecna sytuacja. Nic jednak nie zmieni nastawienia naszej społeczności do tego dnia – jest to dla nas najważniejsze święto.

Zobacz galerię – prace uczniów

Zobacz prezentację – prace uczniów