W piątek 20 września społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w  polskiej edycji akcji „Sprzątanie świata”. W ten sposób staliśmy się częścią projektu organizowanego w naszym kraju już po raz dwudziesty piąty przez fundację „Nasza Ziemia”. Ponieważ hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”, a jej celem, oprócz zrobienia porządków wokół nas, była edukacja proekologiczna, skupiliśmy się nie tylko na posprzątaniu przyszkolnych i osiedlowych trawników oraz Zwierzyńca, ale także na  uwrażliwieniu dzieci na kwestię ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów i konieczność stawania się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie jest bowiem zmiana nawyków, nie tylko dużych zakładów produkcyjnych czy firm, ale też naszych indywidualnych. Główną koordynatorką przedsięwzięcia w szkole była p. Monika Dąbek, która wyznaczyła poszczególnym klasom miejsce do porządkowania, zadbała o worki na odpady i rękawice ochronne. Dzięki temu akcja przebiegła sprawnie i przyniosła oczekiwane rezultaty w postaci sterty worków wypełnionych różnymi śmieciami. Miejmy nadzieję, że troska o swoje otoczenie  wejdzie naszym uczniom w krew.