12.października 2021 r. kl.III b zwiedziła Muzeum Kultury Ludowej i Park Etnograficzny w Kolbuszowej. Uczniowie zobaczyli świat, którego już nie ma. Wędrowali między chatami, stodołami, wiatrakami, szkołą, drewnianymi zabudowaniami. Z zachwytem wpatrywali się w wiejski pejzaż pełen łąk, pastwisk i  przydomowych ogródków. Wstępowali do domów, aby zobaczyć jak mieszkali w XIX i XX wieku Lasowiacy i Rzeszowiacy. Dużą ciekawość wśród wychowanków wzbudziły zwierzęta hodowane w niektórych obejściach. Oczarowani urokami skansenu z zainteresowaniem słuchali opowiadania przewodnika o codziennym życiu, kulturze i tradycji dawnych mieszkańców. Mieli również okazję uczestniczyć w lekcji kaligrafii  w Publicznej Szkole Powszechnej, a na zielonej polanie bawić się w berka.

Na koniec pobytu uczniowie zakupili pamiątki, a później skonsumowali ciepłe kiełbaski z grilla przygotowane przez Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie atrakcyjnej wycieczki do skansenu w Kolbuszowej i przygotowanie pysznych przekąsek dla dzieci.

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Konkursy rozstrzygnięte
Z sercem do zwierząt
Dofinansowanie biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa