W październiku 2019 r. uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn – włącz historię!, mającej na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich.

Na lekcji historii uczniowie poznali przyczyny, przebieg i skutki Powstania Warszawskiego. W ramach pracy domowej każdy uczeń zapoznał się z biogramem jednego z powstańców na stronie internetowej bohateron.pl. Następnie uczniowie redagowali treść kartki do wybranego powstańca. Były to osobiste podziękowania za walkę o wolną Polskę i życzenia zdrowia.

Wszystkie kartki zostały następnie zebrane i wysłane na adres Fundacji Rosa, która realizuje ten projekt. Za pośrednictwem Fundacji kartki trafiły do Powstańców Warszawskich. Przy okazji podziękowań i życzeń Powstańcy Warszawscy otrzymali piękne kartki z naszego miasta.

Kilka dni temu nasza szkoła otrzymała podziękowanie za uczestnictwo w akcji.

Renata Wiśniewska

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Życzeniami na zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Pożegnanie absolwentów szkoły
Sukces Jędrzeja i Filipa z VIII a