W piątek 10 maja uczniowie trzech klas piątych prezentowali w obecności nauczyciela języka polskiego – p. Moniki Bieniek oraz swoich koleżanek i  kolegów postacie bogów i herosów, znane z mitologii greckiej. Duża część naszej zdolnej młodzieży zadbała nie tylko o to, by wyszukać niezbędne do prezentacji informacje o danej osobie, ale zatroszczyła się także o piękne stroje i rekwizyty, które stanowiły urozmaicenie wystąpień i zachęcały kolegów do ich słuchania. W trakcie prezentacji pozostali uczniowie wypełniali przygotowaną przez polonistkę kartę pracy, sprawdzającą aktywne słuchanie. Zdobywali w ten sposób dodatkowe plusy. Ta aktywna forma udziału w lekcji bardzo spodobała się piątoklasistom i wzbudziła wiele emocji. Piątkowe zajęcia z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Konkurs „Bezpieczne wakacje” rozstrzygnięty
Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
PIECZEMY SZARLOTKĘ
„Miejsca pamięci”