W dniu 27 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I – mgr Małgorzata Toś oraz mgr Ewa Zwolak. 
Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pani mgr Ewy Lipińskiej – Mikrut, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.
Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów. Na koniec wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.

Zobacz również

Mikołajkowy prezent
Ogólnopolski konkurs edukacyjny ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowany przez sieć sklepów Biedronka rozstrzygnięty.
Odwiedziny Mikołaja
Mikołaj w VIII a