W dniu 27 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I – mgr Małgorzata Toś oraz mgr Ewa Zwolak. 
Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pani mgr Ewy Lipińskiej – Mikrut, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.
Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów. Na koniec wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.

Zobacz również

Kl.III b zwiedza Magiczne Ogrody
Kl.III b zwiedza Magiczne Ogrody
Spotkania z rodzicami 19.09.2018 oraz 20.09.2018
I miejsce w VI Tarnobrzeskiej Grze Miejskiej
I miejsce w VI Tarnobrzeskiej Grze Miejskiej
Lekcja historii w …kinie
Lekcja historii w …kinie