W dniach 7 – 9 maja 2019 r. w Tarnobrzegu odbył się szereg imprez związanych z Miejskimi Obchodami Dni Nauk Ścisłych. Kilkoro uczniów klas VII i VIII pod opieką nauczyciela informatyki  p. Wiesława Bieńka skorzystało z możliwości obejrzenia Mobilnego Centrum Edukacyjnego, które prosto z Warszawy zawitało w piątek na tarnobrzeski plac Bartosza Głowackiego. Niecodzienna szansa zajrzenia do wnętrza 17 – metrowej ciężarówki – Edu Trucka, który  jest własnością Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji realizującej program Erasmus +, była dla naszej młodzieży nie lada atrakcją.  W środku pojazdu znajdowały się bowiem m.in. tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania. Istotnym elementem Mobilnego Centrum Edukacyjnego były także zajęcia prezentujące nowinki technologiczne wkraczające do szkół. Jesteśmy przekonani, że takie bliskie spotkania z techniką są potrzebne i wpłyną pozytywnie na zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi.

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Procedura działalności biblioteki Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu w okresie pandemii COVID – 19
Procedura działalności biblioteki Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu w okresie pandemii COVID – 19
Uroczystość z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – patrona szkoły
100. ROCZNICA URODZIN ŚW.JANA PAWŁA II
Święto Szkoły