W ciągu ostatnich kilku dni uczniowie klas V – VIII w ramach lekcji języka polskiego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej w 2012 r. przez byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Młodzież czytała i analizowała pod okiem swoich polonistów trzy spośród ośmiu zaproponowanych przez obecną Parę Prezydencką Agatę Kornhauser – Dudę i Andrzeja Dudę utworów. Były to: „Dym” Marii Konopnickiej (kl. V), „Sachem” Henryka Sienkiewicza (kl. VI) oraz „Sawa” Henryka Rzewuskiego (kl. VII i VIII). Teksty okazały się dla naszych uczniów niezbyt proste, ale dzięki pomocy swoich nauczycieli odkryli oni uniwersalne przesłania, które zawarli w nich autorzy tych dziewiętnastowiecznych tekstów. Pamiątką uczestnictwa w Narodowym Czytaniu będzie dla dzieci okolicznościowy stempel przybity w zeszycie. Jak co roku pieczątkę otrzymaliśmy z kancelarii samego Prezydenta RP. Ponadto na korytarzu szkolnym postawiona została tablica okolicznościowa, zawierająca informacje o akcji, a także portrety autorów nowel i wybrane fragmenty wszystkich utworów. Przygotowała ją p. Monika Bieniek

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Spotkania z rodzicami 18,19 – 09 – 2019r
„Tarnobrzeski wrzesień 1939 r.”
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe