Klasa Ib – wychowawca U. Madej, nauczyciel wspomagający – I. Sądel.

14 września klasa Ib wraz z nauczycielami wybrała się na pobliską ulicę, wokół szkoły. Dzieci na zajęciach edukacyjnych poznały znaki drogowe, które mogły podczas wyjścia zaobserwować przy jezdni, nauczyły się poruszać prawidłowo po chodniku oraz poznały zasady przechodzenia przez jezdnię, przy której jest sygnalizacja świetlna i  gdy jej nie ma. Pierwszaki świetnie sobie poradziły.

 

,,Zagroda Edukacyjna’’ Kalenne25 września klasa Ib wraz z wychowawcami pojechała na wycieczkę integracyjną do zagrody edukacyjnej w miejscowości Kalenne. Wycieczka miała na celu przede wszystkim integrację klasy, wzajemne poznanie się ale również świetną zabawę, jaką oferowali właściciele zagrody. Dzieci wzięły udział w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka’’, poznały sposoby wypieku chleba, samodzielnie upiekły swoje bułeczki, odwiedziły mini zoo, w którym zobaczyły wiele ciekawych ptaków. Na koniec miały okazję pobawić się na placu zabaw. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

 

Wycieczka do parku05 pażdziernika uczniowie kl. I b udali się na wycieczkę do parku w celu obserwowania zmian w przyrodzie. Dzieci szukały znak jesieni, których w parku znalazły wiele. W ciszy i skupieniu obserwowały zwierzątka, które udało się spotkać, np.. jeż i wiewiórka, wróciliśmy do szkoły z wieloma darami jesieni, tj. kolorowe liście, żołędzie czy kasztany.

19.10 – udaliśmy się z nasza klasą I b do lecznicy weterynaryjnej ,,Mamut’’. Celem wyjścia było zapoznanie dzieci z pracą weterynarza. Pani K. Oręziak lekarz weterynarii oprowadziła nas po całej lecznicy, wyjaśniła dzieciom do czego służą poszczególne gabinety, omówila sposoby leczenia zwierząt, zobaczyliśmy salę operacyjną oraz gabinet  pielęgnacji zwierząt. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które pani weterynarz udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Wszyscy byli pod wrażeniem informacji, jakie uzyskali po czym kilka osób zadeklarowało chęć wykonywania zawodu weterynarza.

W miesiącach październik – listopad klasa Ib realizowała program ,,Klub Bezpiecznego Puchatka’’. Celem programu jest utrwalenie wiedzy o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. Program był realizowany w naszej klasie w październiku i listopadzie, prowadzone były zajęcia w oparciu o cele programu, prace plastyczne, wyjścia na ulicę. Dzieci poznały wiele znaków drogowych, wiedzą do czego służą odblaski, jak należy zachować podczas jazdy samochodem, poznały nr alarmowe, co robić codziennie, aby mieć energię na cały dzień. W ramach realizacji programu, przeprowadzona została lekcja pt. ,,Śniadanie daje moc’’, uczniowie samodzielnie przygotowały zdrowe i pożywne kanapki.

Dzień chłopaka –  28. 09  świętowaliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka, z tej okazji udaliśmy się wszyscy na lody do pobliskiego McDonalda. Dzieci pobawiły się w sali zabaw oraz na placu wokół. Dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia, po czym wróciliśmy do szkoły.

,,Śniadanie daje moc’’ –  8 listopada zorganizowaliśmy w klasie Dzień Zdrowego Jedzenia. Dzieci przyniosły tego dnia produkty do przyrządzenia kanapek. Wszystko zdrowe i pożywne. Odwiedziła nas pani Marta Myszka, szefowa kuchni, która przeprowadziła krótką pogadankę i przeczytała dzieciom książkę. Na koniec wszyscy zasiedli do drugiego pożywnego śniadania, które jak już wszyscy wiedzą w naszej klasie, DAJE MOC!

W miesiącu listopadzie realizowany był w naszej klasie Projekt edukacyjny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem ,,Polska – kraina, która się w sercu zaczyna’’

Osoby realizujące projekt: uczniowie i rodzice kl. I b, nauczyciele: Urszula Madej, Iwona Sądel, Justyna Gregorowicz, Katarzyna Ordon, ks. Michał Wrona, Marta Myszka – szefowa kuchni, podczas podsumowania projektu obecna była Pani Dyr. mgr Ewa Lipińska- Mikrut  oraz we współpracy pani Anna Słodownik z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Celem projektu było przede wszystkim rozbudzanie wśród najmłodszych patriotyzmu oraz poznanie historii naszego kraju, przybliżenie pojęcia niepodległości. Zostały zrealizowane 4 główne zadania:

1.Historia naszej Ojczyzny

2.Skąd się wzięło godło?

3.Wielcy Polacy- patron naszej szkoły Jan Paweł II

4.Polskie tradycje

Podsumowując projekt miesiąc później, zostały zaproszone wszystkie osoby biorące w nim udział.

,,Skąd się wziął herb, szukamy herbów w zamku dzikowskim’’ – 16.11 udaliśmy się z klasa do Zamku Dzikowskiego na zorganizowane przez pana Krzysztofa Gorczyce, pracownika muzeum, warsztaty dotyczące herbów. Dzieci dowiedziały się czym jest herb, co oznacza oraz jak wyglądają różne herby. Następnie każdy samodzielnie wykonał wybrany przez siebie herb, z tych, które poznały. Na koniec pan Krzysztof oprowadził nas po muzeum, gdzie dzieci miały odnaleźć w każdej z komnat ukryte herby i nazwać je.

Wycieczka do Nowej Dęby – 26. 11 wspólnie z klasą III a pojechaliśmy do fabryki bombek w Nowej Dębie. Uczniowie obejrzeli wystawy świątecznych choinek z różnych państw, zwiedzili fabrykę, następnie samodzielnie wykonali swoje własne bombki, sami zaprojektowali swoja bombki i je udekorowali. Przy pożegnaniu dostali bombki ze swoim imieniem. Dzieciom bardzo się podobała fabryka, praca osób przy produkcji ozdób oraz przeróżne świąteczne dekoracje, w świetnych humorach wróciliśmy do szkoły.

Zabawa andrzejkowa – 29.11 zorganizowaliśmy  w naszej klasie zabawę andrzejkową. Dzieci poznały tradycją andrzejkowe, wróżby, które bardzo wszystkich interesowały, później wszyscy wzięli udział w zabawach integrujących klasę. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

,,Gdzie jest Mikołaj?’’ – 06.12 uczniowie naszej klasy, dostały wiadomość e-meil od św. Mikołaja, po czym po odnalezieniu śladów gościa wszyscy udaliśmy się na poszukiwania Mikołaja, który w różnych miejscach w szkole zostawił dzieciom informacje. Udało nam się odnaleźć ukryte prezenty dla wszystkich, , dzień zakończyliśmy śpiewaniem piosenek i wspólna zabawą. Podczas szukania śladów Mikołaja towarzyszyła nam Pani Dyrektor mgr Ewa Lipińska-Mikrut.

Wigilia klasowa, konkurs kolęd – 20.12 zorganizowaliśmy w naszej klasie wigilię klasową połączoną z konkursem kolęd. Każde dziecko zaśpiewało 2 zwrotki wybranej przez siebie kolędy, przy okazji odkryto kilka klasowych talentów. Każdy został nagrodzony drobnym upominkiem, później wszyscy połamali się opłatkiem i zasiadli do stołu. W świątecznych nastrojach pożegnaliśmy się w starym roku.

Zabawa karnawałowa – 09 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas I-III. Dzieci bawiły się przy muzyce i zabawach organizowanych przez nauczycieli i dj prowadzącego zabawę. Większość dzieci z tej okazji przygotowała ciekawe stroje i maski, w których wystąpiły, w klasach rodzice zorganizowali słodki poczęstunek.

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Leśna skrzynia skarbów”
Rozstrzygniecie konkursu „Zaczarowany świat baśni”
Rozstrzygniecie konkursu „Zaczarowany świat baśni”
Sukces naszego kolegi i ucznia klasy III a- Filipa Józwika