Tuż przed feriami odbyła się w naszej szkole akcja promująca książki. Jej pomysłodawczynią i główną organizatorką była p. Monika Bieniek, która we współpracy z naszą panią bibliotekarką  Justyną Gregorowicz przygotowała kilka propozycji, których celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek. Należały do nich lekcje języka polskiego poświęcone korzyściom, jakie płyną z czytania oraz naszym „zaczarowanym” książkom, lekcje biblioteczne, konkurs czytelniczy, który odbył się w piątek 26 stycznia podczas długiej przerwy (odpowiadając poprawnie na wylosowane pytanie można było zdobyć plusa z polskiego, a także słodką nagrodę) i akcja „Wypożycz książkę na ferie”. Ponadto przygotowano specjalną tablicę z  ciekawostkami na temat książek (stoi obok drzwi do sekretariatu), na której zamieszczono również informacje o dwóch kolejnych konkursach związanych z lekturami: „Moje zdjęcie z książką” i „Limeryk promujący czytanie”. Zostaną one rozstrzygnięte na początku marca. Prace można składać w bibliotece szkolnej do końca lutego. Zachęcamy wszystkich uczniów do uważnego przeczytania ogłoszeń i wzięcia udziału w konkursach. Na najlepszych czekają nagrody!

Zobacz również

Wielkie sukcesy w klasie II a
Sukces w klasie II b
Fascynująca podróż po krainie rzeźby ceramicznej
Finał Interaktywnego Turnieju Wiedzy Quizspotter „425 lat Tarnobrzega”