Uczniowie klasy 5c dostali list od królowej Elżbiety II. To odpowiedź na list, który uczniowie napisali z nauczycielem języka angielskiego p. Katarzyną Ordon. Podczas lekcji uczniowie napisali list w którym opisali swoją klasę oraz miasto w którym mieszkają. Wspomnieli, że lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać kulturę krajów anglojęzycznych. Część dzieci wykonała piękne prace plastyczne przedstawiające królową które zostały dołączone do korespondencji. Dołączone zostały również pocztówki z Tarnobrzega na których podpisały się wszystkie dzieci. W liście złożyliśmy królowej życzenia z okazji jej 93 urodzin. Dzięki temu projektowi dzieci mogły przećwiczyć swoje umiejętności językowe w praktyce.

Odpowiedź z Pałacu Buckingham przyszła po 3 miesiącach. Królowa podziękowała za list i piękne prace plastyczne. Monarchini wyraziła również wdzięczność za przesłane jej życzenia. Oczywiście z uwagi na setki listów przychodzących codziennie do Pałacu Buckingham, Jej Wysokość nie jest w stanie osobiście na nie odpowiedzieć. Dlatego list w jej imieniu podpisała pani Annabel Whitehead- ciesząca się największym zaufaniem dama dworu. Odpowiedź z Pałacu Buckingham sprawiła dzieciom ogromną radość dając jednocześnie motywację do nauki.

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Konkurs „Bezpieczne wakacje” rozstrzygnięty
Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
PIECZEMY SZARLOTKĘ
„Miejsca pamięci”