Lekcja historii w …kinie

W miniony piątek uczniowie klas VI – VIII pod opieką nauczycieli odwiedzili tarnobrzeskie kino, gdzie obejrzeli film pt. „Dywizjon 303”. Jak się okazało, obraz opowiadający o losach polskich lotników, którym sławę przyniósł udział w bitwie o Anglię w 1940, przypadł wszystkim do gustu. Recenzje, które usłyszeć można było w czasie przerw na szkolnych korytarzach, były bardzo pochlebne. Serce rośnie, że polskie produkcje historyczne są na coraz wyższym poziomie i podbijają serca młodych Polaków. Mamy nadzieję, że choć niektórzy z nich sięgną do książkowego pierwowzoru filmu, czyli powieści Arkadego Fidlera pod tym samych tytułem lub do publikacji historycznych poświęconych II wojnie światowej.   

Zobacz również

Spotkania z rodzicami 21-22. 11.2018
Konkurs ‘Spelling Bee’
Independence Day czyli Dzień Niepodległości po angielsku
„Tarnobrzeskie drogi do Niepodległej”