Lekcja historii w …kinie

W miniony piątek uczniowie klas VI – VIII pod opieką nauczycieli odwiedzili tarnobrzeskie kino, gdzie obejrzeli film pt. „Dywizjon 303”. Jak się okazało, obraz opowiadający o losach polskich lotników, którym sławę przyniósł udział w bitwie o Anglię w 1940, przypadł wszystkim do gustu. Recenzje, które usłyszeć można było w czasie przerw na szkolnych korytarzach, były bardzo pochlebne. Serce rośnie, że polskie produkcje historyczne są na coraz wyższym poziomie i podbijają serca młodych Polaków. Mamy nadzieję, że choć niektórzy z nich sięgną do książkowego pierwowzoru filmu, czyli powieści Arkadego Fidlera pod tym samych tytułem lub do publikacji historycznych poświęconych II wojnie światowej.   

Zobacz również

Kl.III b zwiedza Magiczne Ogrody
Kl.III b zwiedza Magiczne Ogrody
Spotkania z rodzicami 19.09.2018 oraz 20.09.2018
I miejsce w VI Tarnobrzeskiej Grze Miejskiej
I miejsce w VI Tarnobrzeskiej Grze Miejskiej
Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”
Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”