W czwartek 6 czerwca odbył się II etap szkolnego konkursu mitologicznego pod hasłem „Wśród bogów i herosów na Olimpie”. Wzięły w nim udział cztery trzyosobowe drużyny z klas piątych. Składający się z czterech rund turniej poprowadziła p. Monika Bieniek , która także przewodniczyła pracom jury. Oprócz niej w skład komisji oceniającej odpowiedzi uczniów weszły panie polonistki – Jolanta Szwed i Nina Nowak – Okoń. Po zaciętej i pasjonującej walce, która pokazała, że wiadomości naszych uczniów z zakresu mitologii są naprawdę imponujące, zwyciężył zespół z klasy V „d” w składzie: Zofia Piwowar, Hanna Sondej i Filip Sarzyński. Kolejne miejsca zajęły drużyny z klas: V „c” (Ola Chochowska, Natalia Kułaga, Magdalena Zych), V „a” (Wojciech Czech, Amelia Myszora, Emilia Skrzypczak) i V „b” (Maciej Chodur, Maja Czajka, Monika Rawska). Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Filip Sarzyński i Ola Chochowska. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez p. Dyrektor. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!