• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Sidzina 2017
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 marca 2017 12:01

BIAŁE  SZALEŃSTWO  NA  BIAŁEJ  SZKOLE
W dniach 26.02 – 4.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły przebywali na „białej szkole” w Sidzinie. Głównym zadaniem wyjazdu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach pod bacznym okiem instruktorów. Jak co roku gościliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie, a szkolenie odbywało się na stoku w Spytkowicach.
Beskidy przywitały nas piękną, słoneczną pogodą, która utrzymała się przez cały tydzień naszego pobytu. Codzienne treningi na stoku trwały 5 godzin, a po południu odbywały się zajęcia lekcyjne z opiekunami: Panem Wojciechem Błasiakiem i Panią Anną Dziędzioł. Były to zajęcia plastyczno-techniczne (orgiami, decoupage), język angielski oraz w-f. Wieczorami czekało na nas wiele atrakcji: dyskoteki, gry i zabawy, „Pokaz mody”, ognisko z konkursem piosenek i pieczeniem kiełbasek, czy spacer po okolicy. Nie było czasu na nudę. W ostatnim dniu rano uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach; m.in. tytuł króla i królowej dyskoteki, za najlepsze przebranie i prezentację podczas pokazu mody, za konkurs czystości. Wszyscy odebrali gratulacje od dyrektora ośrodka, który był dumny, że wszyscy nauczyli się jeździć na nartach lub podnieśli swoje umiejętności, zdobyte podczas poprzednich pobytów w górach. Po pożegnaniu Sidziny pojechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie oglądaliśmy film oraz prezentację z multimedialną makietą o Tatrach. Największą atrakcją okazała się sala doświadczeń i zabaw. W tym miejscu można przez zabawę dowiedzieć się wielu ciekawostek o przyrodzie i geologii Tatr, o kulturze regionu. Oprócz pobytu w muzeum byliśmy również na spacerze pod skoczniami narciarskimi, na Krupówkach oraz pod Gubałówką, gdzie podziwialiśmy panoramę Tatr.
Czas minął szybko. Wracaliśmy do domu we wspaniałych nastrojach, obiecując sobie, że w przyszłym roku wrócimy do Sidziny.

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl