• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Wycieczka w świat iluzji - Farma Iluzji - park edukacji i rozrywki dla dzieci i dorosłych.
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 maja 2015 12:25

Farma, umożliwiła nam wkroczenie w ciekawy świat na pograniczu rzeczywistości i magii. To miejsce, w którym nie tylko mogliśmy zobaczyć, ale także doświadczyć na własnej skórze efektu iluzjonistycznego, tu nic nie było takie jakie się z pozoru wydawało…

Jedną z największych atrakcji była Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek unoszony przez balony. Co prawda budynek ten tylko sprawiał wrażenie unoszonego z jednej strony przez balony, ale i tak jego widok zdumiewał. Dodatkowo chatkę  zwiedziliśmy w środku, a tam działy się istne czary. Graliśmy w bilard na nierównym stole, na którym bile same znajdowały drogę do łuz, zobaczyliśmy jak ludzie obok nas chodzą niby normalnie, a jednak byli dziwnie pochyleni oraz byliśmy świadkami tego, jak woda pokonuje siłę grawitacji i płynie do góry. Przeżycia jakie dostarczyła nam Chata Tajemnic sprawiły, że jedni chcieli przebywać w niej godzinami, a inni szybko potrzebowali powrotu do świata zewnętrznego.

Inne atrakcje, o których długo będziemy pamiętać to: lewitujące piłeczki, studnia bez dna, hologramy, labirynt zapomnienia, zakręcony domek, labirynt luster, pokój Amesa, prawdziwe lustro, które pokazuje rzeczywistość w 100% realną, bez efektu odbicia, głowa na talerzu, meble olbrzyma i wiele większych jak i mniejszych eksponatów mylących nasze zmysły.

Nadmiar energii jaki nam pozostał po niewyobrażalnych przeżyciach wykorzystaliśmy w wiklinowym labiryncie, na polu dmuchawców, tyrolce i na wyprawie trapera.

Koło astronauty wszystkim zmroziło krew w żyłach, jedynie Bartek Matyka podjął wyzwanie i się z nim zmierzył. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem naszego kolegi, bo sam widok nas przerażał.

Wielkie DZIĘKUJEMY dla pani Eli Kochańskiej.

To była cudowna wycieczka, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Klasa Va

wych. Honorata Jabłońska – Żak i Katarzyna Słoma

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl