Mamy już finalistę etapu wojewódzkiego...
środa, 12 grudnia 2012 18:15

Mamy już finalistę etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty- jest nim Jakub Dziędzioł, uczeń klasy VI c.

Konkurs przedmiotowy z historii organizowany jest w trzech etapach:etap szkolny, rejonowy i wojewódzki. Uzyskanie tytułu laureata zwalnia ucznia z pisania sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej.
Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem ,,Pracą i orężem- walka Polaków o niepodległość w XIX wieku". Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy historycznej wśród młodzieży, kształtowanie i umacnianie postaw patriotyzmu, tolerancji, rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, promowanie ponadprzeciętnej wiedzy oraz kształtowanie i doskonalenie umiejętności posługiwania się zdobytą wiedzą do lepszego zrozumienia współczesnych wydarzeń.
Problematyka i wymagania konkursu znacznie poszerzają treści podstawy programowej z historii dla szkoły podstawowej. To już jest poziom gimnazjalny i to na poziomie klasy III. Dlatego gratulujemy Kubie sukcesu i trzymamy kciuki za finał 19 stycznia 2013r. w Rzeszowie.
Ucznia do konkursu przygotowuje pani Renata Wiśniewska.