Zaproszenie dla rodziców
wtorek, 25 kwietnia 2017 10:10

W dniu 27 kwietnia ( czwartek) o godz. 17.00

zapraszamy rodziców na szkolenie z zakresu profilaktyki uzależnień pt. „W świecie substancji psychoaktywnych”

/używki i inne środki odurzające/

Spotkanie odbędzie się w stołówce szkolnej , poprowadzi je terapeuta z krakowskiej placówki Profilaktyka Kier .

"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.

Trzeba wierzyć, że jesteś do czegoś zdolny

i osiągnąć to za wszelką cenę".

/Maria Skłodowska-Curie/

Celem szkolenia jest ukazanie negatywnego wpływu alkoholu i innych substancji psychoaktywnych na życie młodego człowieka, poznanie czynników ryzyka, wzorów spożywania i konsekwencji sięgania po używki, a także zwrócenie uwagi na wychowawcze oddziaływanie rodziców w procesie profilaktycznym.

Harmonogram szkolenia

Fakty na temat alkoholizmu i narkomanii wśród dzieci

• dlaczego dzieci sięgają po substancje psychoaktywne?

• jakich narkotyków używa młodzież?

• wiek sięgania po używki - dane statystyczne

Czynniki ryzyka popadnięcia w uzależnienie

Jak zorientować się, czy dziecko sięga po narkotyki?

• akcesoria

• wygląd zewnętrzny

Zadania rodziców - kontrola a swoboda

• ustalenie granic i konsekwencji