środa, 24 listopada 2010 15:31

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 8:00 – 14:00
Wtorek 8:00 – 14:30
Środa 8:00 – 14:00 (dzień bez wypożyczeń)
Czwartek 8:00 – 14:00
Piątek 8:00 – 13:00

Biblioteka rozpoczęła swoją działalność 1 IX 1998 r. Znajduje się na pierwszym piętrze. Zajmuje jedno pomieszczenie,
w którym utworzone zostały:
• Wypożyczalnia – uczniowie mają częściowy dostęp do zbiorów; samodzielnie mogą wybierać książki z zakresu literatury pięknej. Oprócz beletrystyki mogą wypożyczać książki popularnonaukowe a także audiobooki(format mp3)
• Czytelnia – dysponuje kilkoma miejscami dla czytelników. Można tu skorzystać ze słowników, encyklopedii, atlasów, albumów lub poczytać artykuły w czasopismach.
• Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej – centrum działa od IX 2007 r. Wyposażone jest w 4 komputery, skaner, drukarkę, nagrywarkę oraz zestaw programów edukacyjnych (multimedialny atlas, słowniki, encyklopedia PWN).

Centrum powstało w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską

Bibliotekę prowadzi mgr Justyna Gregorowicz-Janczak

Przez cały rok szkolny przygotowuję wystawy o różnej tematyce, w ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej prowadzę lekcje biblioteczne. W bibliotece odbywają się również kiermasze książek, dzięki temu pozyskujemy dodatkowe książki, które wzbogacają zbiory biblioteki.