Lekcja w Muzeum Siarki
niedziela, 10 grudnia 2017 21:03

By lepiej poznać historię swojej małej Ojczyzny klasy IV d i IV b wybrały się w dniach21 XI i 7 XII br. na lekcję do Muzeum Siarki.
Siarka nazywana była kiedyś „polskim złotem”. To dzięki niej Tarnobrzeg w latach 60-90 tych ubiegłego wieku z małego miasteczka rozwinął się w blisko 50 tysięczne miasto. Dzisiaj w miejscu, gdzie znajdowała się kopalnia Machów jest Jezioro Tarnobrzeskie a historię wydobycia siarki w okolicach Tarnobrzega możemy poznać w Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego znajdującego się na naszym osiedlu Dzików.