Poznajemy tradycje andrzejkowych wróżb w kulturze Lasowiaków
piątek, 01 grudnia 2017 19:00

Uczniowie z klasy III „a” mieli okazję dokładnie poznać tradycje andrzejkowych i katarzynkowych wróżb naszego regionu. 29 listopada wybrali się ze swoimi wychowawczyniami do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, gdzie uczestniczyli w pięknych warsztatach poświęconych wróżeniu według tradycji Lasowiaków. Z ogromnym zaangażowaniem brali udział we wszystkich kolejnych wróżbach. Któż bowiem nie chciałby wiedzieć, kim zostanie w przyszłości, jakie imię będzie nosić wybranek lub wybranka serca, albo też jaka  tajemnica kryje się w figurze odlanej z wosku….