Od pieśni legionowej do godności hymnu narodowego
sobota, 18 listopada 2017 23:07

Dnia 13 listopada 2017 roku w naszej szkole klasy VIa i VIb wzięły udział w niecodziennej lekcji patriotycznej przygotowanej przez państwo Zofię i Jana Grandysów. Zaproszeni goście w barwny sposób mówili o historii naszego hymnu. Ciekawa opowieść została wzbogacona slajdami. Na koniec wspólnie został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie uczniowie z samorządu klasowego obu klas zapalili znicze pod pomnikiem naszego patrona Jana Pawła II.
Historia jest nauczycielką życia, a taka lekcja na długo zostanie w naszych myślach i sercach.
Monika Dąbek
Benita Kotulska