• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Żywa lekcja przyrody
Wpisany przez Administrator 2   
wtorek, 24 października 2017 17:59

Czasami wycieczka może być fantastyczną lekcją, którą dzieciaki zapamiętają na długo. I tak się stało w naszym przypadku.  Uczniowie klasy IV a i V b wspólnie    z p. Martą Pytel, p. Ewą Garboś – Kołek , p. Sylwią Pieprzyk i p. Jarosławem Pubrat , gościnnie odwiedzili Nadleśnictwo w Budzie Stalowskiej Tam pod przewodnictwem leśnika p. Remigiusza Adamczyka brali udział w żywej lekcji przyrody w lesie. Wędrując krętymi ścieżkami podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę. Po długim, męczącym ale jakże ciekawym spacerze przyszedł czas aby przy ognisku upiec pyszną kiełbaskę. Zawsze możemy liczyć na nieocenioną pomoc p. Leszka  Dąbka oraz  naszych kochanych mam ,p. Gabrieli Toporowskiej, p. Marty Wojciechowskiej, p. Małgorzaty Rzepeckiej, p. Anny Kutyły i p. Aleksandry Burek. Sałatki, ciasto i ciepła herbata były tak pyszne, że palce lizać, za co im serdecznie dziękujemy.  Uczniowie bawili się i odpoczywali na łonie natury. Spędzanie zajęć na łonie natury przyczynia się do rozbudzania zainteresowań przyrodniczych, poszanowania otaczającej przyrody, przestrzegania ustalonych zasad i utrwalania nawyku  sprzątania po sobie. Po skończonych zabawach wszyscy w wesołych nastrojach wrócili bezpiecznie do domów.
Tekst i zdjęcia: Ewa Garboś-Kołek

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl