Ogólnopolski Program „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”
niedziela, 15 października 2017 19:13

Celem programu jest poznanie piramidy żywienia i zasad komponowania posiłków jako niezbędnych czynników prawidłowego rozwoju i zachowania zdrowia oraz  zrozumienie potrzeby ograniczenia spożycia cukru. W ramach programu uczniowie kl.II b zrobili pyszne sałatki ze świeżych, starannie dobranych owoców i warzyw. Wykonali ciekawe prace plastyczne „Kosz pełen owoców i warzyw” i przygotowali inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Uczniowie poznali wybrane owoce i warzywa oraz ich wartości odżywcze.