• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

„Zielonym szlakiem”
Wpisany przez Administrator 2   
wtorek, 03 października 2017 17:42

Dnia 2.10.2017r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawcami p. J. Mianowską i p. L. Taraszką uczestniczyli w pięknej lekcji przyrodniczej w zwierzynieckim lesie. Zajęcia prowadził pan leśniczy Ryszard Madej, który ciekawie opowiadał o lesie i jego mieszkańcach wykorzystując rzadkie, naturalne okazy przyrodnicze. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę o tym, jak należy zachować się „ w domu” dzikich zwierząt i jakie korzyści czerpie człowiek z tej części natury. Podopieczni obcując z przyrodą doświadczyli jej piękna, szukali i rozpoznawali niektóre gatunki grzybów. Zapamiętali, że przebywając w lesie trzeba być ostrożnym, ponieważ kryje on różne zagrożenia dla ludzi , w tym również ze strony chorych i dzikich zwierząt.
Na świeżym powietrzu, w jesiennym słońcu drugoklasiści spożyli pyszne kiełbaski z grilla, przygotowane przez rodziców. Swoją dziecięcą energię spożytkowali w zabawie i grach sportowych na terenie obiektu Koła Łowieckiego „ Nadwiślańskiego” w Tarnobrzegu.

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl