Sprzątanie Świata-Polska 2017
wtorek, 19 września 2017 19:44

15 września 2017 roku społeczność naszej szkoły z klas IV-VII wzięła udział w 24 ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata- Polska. W tym roku uczniowie klasy VIIb i  Vc wraz z wychowawcami sprzątali las Zwierzyniec, pozostałe klasy teren szkoły i jej najbliższe otoczenie a także Aleję Lipową i okolice „żabiego oczka”.
Tegoroczna akcja  odbyła się pod hasłem „ Nie ma śmieci-są surowce” i miała za zadanie zmianę sposobu postrzegania odpadów jako czegoś niepotrzebnego. Przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ). Albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.
W naszej szkole od 17 lat odbywa się wiosenna, przedświąteczna akcja zbiórki makulatury, zbieramy też zakrętki jak również zużyte baterie, w ten sposób staramy się chronić i nie zanieczyszczać środowiska.
Koordynator akcji: Monika Dąbek