• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Podsumowanie realizacji programu czytelniczego „Przygoda z książką”
Wpisany przez Administator 2   
środa, 14 czerwca 2017 19:29

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2016/2017 uczniowie z klasy II „a” wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Edytą Gołębiowską i panią Niną Nowak – Okoń  postanowili dokonać ewaluacji realizowanego przez siebie programu czytelniczego „Przygoda z książką”. Nasze przygody z ciekawą i mądrą  literaturą obfitowały w różne wydarzenia i były okazją do spotkań z wieloma interesującymi ludźmi. Nie tylko czytaliśmy i omawialiśmy teksty literackie dostosowane do wieku dzieci, ale zapraszaliśmy różnych gości np. dyrekcję naszej szkoły, przedstawicieli policji i straży pożarnej, rodziców, dziadków, kolegów i koleżanki z  innych szkół. Nawiązaliśmy współpracę z biblioteką szkolną oraz sąsiadującym z nami Przedszkolem Integracyjnym nr 9 w Tarnobrzegu. Poznaliśmy tajniki powstawania książek, uczyliśmy się je szanować; na wielu przykładach zrozumieliśmy, że mogą one nie tylko uczyć, ale często też bawić, dostarczać wspaniałych emocji. Słuchaliśmy interpretacji czytelniczych naszych gości;  sami również zamienialiśmy się w aktorów, co dostarczyło nam niesamowitych wrażeń. Formą naszej ewaluacji są nie tylko wspólne rozmowy, ale także wytwory prac dzieci, do których należą prowadzone cały rok „Zeszyty czytelnika” oraz własnoręcznie wykonane książeczki, komiksy, plakaty, zakładki do książek. Podczas spotkania podsumowującego  całoroczną działalność, które miało miejsce 13 czerwca 2016r. naszymi gośćmi byli: pani Bożena Kapuściak- Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, dyrektor naszej szkoły, pani Ewa Lipińska – Mikrut oraz dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Integracyjnego nr 9 wraz ze swoimi opiekunami. Spotkanie  było również okazją do przybliżenia twórczości Stanisława Jachowicza, bajkopisarza pochodzącego z Tarnobrzega.  Zamieniliśmy salę lekcyjną w scenę teatralną, na  której uczniowie z klasy II „a” zaprezentowali swoim gościom inscenizację do wybranych bajek znanego tarnobrzeżanina.
Ewaluacja wykazała, że założone przez nas cele zostały osiągnięte, ale najważniejsze, że udało nam się zaszczepić pasję czytelniczą w uczniach oraz połączyć pokolenia.

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl