Majowe Święta
niedziela, 14 maja 2017 19:39

Początek maja obfituje w ważne święta państwowe. Mamy Święto Pracy, Święto Flagi Państwowej i, najważniejsze z nich, Święto Konstytucji 3 Maja. To właśnie upamiętnieniu 226. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji poświęcona była niezwykła lekcja historii, którą przygotowali dla nas uczniowie klasy IV „c” i VI „b” pod kierunkiem swoich wychowawczyń – p. Honoraty Jabłońskiej – Żak i p. Anny Gary. Wsłuchując się w rozmowę uczniów z nauczycielką, mogliśmy poznać okoliczności uchwalenia tego ważnego dokumentu, jego najistotniejsze postanowienia oraz najważniejsze osoby, dzięki którym opracowanie i przegłosowanie uchwały zasadniczej było możliwe. W podniosłą atmosferę apelu pięknie wpisały się fragmenty narodowych tańców – poloneza i mazura oraz patriotyczna pieśń „Witaj, majowa jutrzenko”.