Muzyczny spacer po Europie
niedziela, 14 maja 2017 19:36

Na niezwykłą muzyczną wycieczkę po krajach Europy zabrali naszych uczniów artyści łódzkiego biura „Wirtuoz”, którzy po raz kolejny odwiedzili „9” tuż po świątecznej przerwie wielkanocnej. Jak zwykle spotkanie z muzykami było dla wszystkich ucztą dla uszu, strawą dla umysłu i okazją do popisania się wiedzą oraz wspólnego muzykowania. Tym razem bliżej poznawaliśmy budowę instrumentów smyczkowych, przysłuchiwaliśmy się ich brzmieniu, a także wsłuchiwaliśmy się w najsłynniejsze dzieła skomponowane na przestrzeni dziejów przez najwybitniejszych twórców z różnych krajów. Ta kolejna „żywa lekcja muzyki” z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.