środa, 24 listopada 2010 19:57

1 września 1996r. na osiedlu Dzików został uroczyście wbudowany kamień węgielny pod nową Szkołę Podstawową.

1 września 1997r. Szkoła Podstawowa Nr 9 otworzyła swoją kartę dziejów.
Tego dnia otwarto gmach główny i jedno skrzydło szkoły; w drugim trwały prace budowlane.
Otwarcia szkoły i symbolicznego przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali: Dyrektor Departamentu MEN - Andrzej Brejdak, Wojewoda Tarnobrzeski - Paweł Stawowy, Przewodniczący Rady Miasta - Kazimierz Gąsior, Prezydent Miasta Tarnobrzega - Stanisław Żwiruk oraz Dyrektor  szkoły - Marek Grąz. Budynek szkoły został poświęcony przez ks. Michała Józefczyka oraz ks. Józefa Grochalę.    Naukę w nowej szkole rozpoczęło 230 uczniów w klasach "0" - III.
Do opieki nad nimi zostało zatrudnionych 12 pedagogów. Oddany segment mieścił 10 sal dydaktycznych, świetlicę, bibliotekę oraz małą salę gimnastyczną.
Szkoła została wykonana według najnowszych standardów budowlanych, przyjazna jest także osobom niepełnosprawnym. Posiada windę oraz podjazd dla wózków inwalidzkich.

5 października 1997r. odbyło się pierwsze pasowanie na ucznia w historii szkoły. Świadkami tego ważnego wydarzenia byli: prezydent miasta - Stanisław Żwiruk i wiceprezydent Jan Dziubiński.

18 maja 1998 roku szkoła otrzymała imię Jana Pawła II. Data uroczystości zbiegła się z 78 rocznicą urodzin papieża. Honorowy patronat nad uroczystością sprawował ks. Bp. Wacław Świerzawski. Poświęcił on i odsłonił popiersie papieża oraz tablicę upamiętniającą XX rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.
Tego dnia szkoła otrzymała sztandar, który został ufundowany przez społeczność osiedla Dzików i władze miasta Tarnobrzega.

1 września 1998 roku zostało oddane do użytku drugie skrzydło szkoły.
Powstały nowe oddziały. Naukę rozpoczęło 500 uczniów klas "0"- VIII.
Grono pedagogiczne liczyło wówczas 27 nauczycieli.

21 czerwca 1999r. Pierwsi absolwenci opuszczają mury naszej szkoły.

1 września 2001r. Powstała w naszej szkole klasa integracyjna. Wychowawczyniami klasy I "b" zostały panie - Lucyna Taraszka i Magdalena Bogacz.

3 - 5 czerwca 2002r. Szkoła Podstawowa Nr 9 była organizatorem V Letniej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Jako zwycięzcy ubiegłorocznych zawodów mieliśmy zaszczyt zorganizować i przeprowadzić turniej olimpijski.

15 października 2003 roku stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu obejmuje mgr Wojciech Błasiak.

18 maja 2003r. Uroczyste obchody V rocznicy nadania szkole imienia. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.
Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną poświęconą Karolowi Wojtyle. Laureatom konkursów międzyszkolnych wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Z tej okazji został wydany również tomik wierszy naszych uczniów pt. " Strofy dla Jana Pawła II".

1 września 2012 stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 im. bł. Jana Pawła II w Tarnobrzegu obejmuje mgr Ewa Lipińska - Mikrut.