Uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych pt.: „Wesołego Alleluja”.
sobota, 15 kwietnia 2017 12:29

We wtorek 11 kwietnia 2017 r odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych w wykonaniu uczniów klasy III d, pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Podwyszyńskiej, którym towarzyszyli: chórek dziewcząt z klasy IV b pod opieką pani Marty Pytel, zespół taneczny z klasy IV b pod opieką pani Ewy Garboś - Kołek, oraz solistka z klasy III b - Milena Bonarska. Głównym elementem scenografii był pięknie przystrojony świąteczny stół, pełen koszyczków, kwiatów, palm i pisanek, oraz pięknie udekorowane tablice. Uczniowie przypomnieli wszystkim zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Były pisanki, baranek, zajączek, kurczątko i kwoka oraz pani Wiosna. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki wielkanocne. Grały na dzwonkach i tańczyły z szarfami. Najwięcej radości sprawił widzom śmigus - dyngus, którego nikt się nie spodziewał. Na zakończenie uczniowie złożyli wszystkim życzenia i wręczyli ręcznie robione kartki świąteczne. Przedstawienie podobało się, za występ mali aktorzy otrzymali wielkie brawa.
Notatkę sporządziła Małgorzata Podwyszyńska

Zobacz zdjęcia