• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Uczniowie z SP nr 9 uczcili pamięć o swoim patronie
Wpisany przez Administrator 2   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 18:55

2 kwietnia minęła kolejna rocznica śmierci papieża Jana Pawła II, który jest patronem naszej szkoły. Pamięć o Nim uczciliśmy chwilą refleksji oraz przypomnieniem najważniejszych Jego myśli i słów. Jan Paweł II jeszcze jako Karol Wojtyła zwracał uwagę na działalność św. Brata Alberta nazywając go „Bratem Naszego Boga” i zachęcając do naśladowania w czynieniu dobra. Z tej okazji panie E. Gołębiowska, J. Mianowska, E. Garboś – Kołek i N. Nowak- Okoń  zorganizowały konkurs plastyczny pod hasłem „ Pomagajmy innym naśladując Świętego Brata Alberta”. Wzięły w nim udział placówki oświatowe z naszego miasta noszące imię Jana Pawła II  oraz zaprzyjaźnione Przedszkole Integracyjne nr 9. Patronat nad przedsięwzięciem objęła dyrektor naszej szkoły , pani E. Lipińska – Mikrut oraz ksiądz J. Zając, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Rozstrzygnięcie konkursu było nie lada wyzwaniem, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe i przedstawiały różnorodne sposoby pomocy i okazywania miłości.
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas pikniku rodzinnego z okazji Święta Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu.

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl