British Culture Competition 2017
środa, 22 marca 2017 20:00

W dniu 16 marca 2017 r. odbył się miejski konkurs języka angielskiego ‘British Culture Competition’ pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Organizatorkami konkursu są nauczycielki języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr  9 w Tarnobrzegu: Panie Anna Dziędzioł i Monika Bartman.
Była to już 12 edycja konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klas piątych i szóstych naszego miasta. Uczestnicy konkursu rywalizowali odpowiadając na pytania z różnych dziedzin m. in. realioznawstwa, geografii czy historii Zjednoczonego Królestwa, układali puzzle na czas oraz rozpoznawali fotografie wybranych obiektów, budowli i znanych postaci z kręgu kultury, sportu i polityki Wielkiej Brytanii. Oprócz wiedzy teoretycznej, uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi.
Tegoroczni laureaci:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu Agnieszka Grygiel i Arkadiusz Przybył
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnobrzegu Paulina Orlińska i Kamil Wiater
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnobrzegu Julia Kutyła i Maciej Wiącek
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów dziękujemy i zapraszamy na następny rok.
Organizator – Anna Dziędzioł