• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
Wpisany przez Administrator 2   
poniedziałek, 13 marca 2017 20:06

We wtorek 21 lutego na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji sześcioro uczniów naszej szkoły: Izabella  Samołyk, Hubert Wiater, Kamil Wiater, Gabriela Konefał, Paulina Orlińska oraz Emilia Ślęp pod opieką p. Moniki Bieniek wzięło udział w IX Miejskim Dyktandzie Dzieci i Młodzieży organizowanym pod patronatem Prezydenta m. Tarnobrzeg przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Podczas dyktanda reprezentantom „9” i innym uczniom szkół z całego miasta przyszło zmierzyć się z najeżonym ortograficznymi pułapkami tekstem o sztuce cyrkowej. Cieszy, że choć nie zdobyliśmy miejsc na podium, nasza szóstka zaprezentowała się w tym konkursie całkiem nieźle. Z kolei w środę 22 lutego swoje umiejętności polonistyczne mogli sprawdzić wszyscy uczniowie klas IV – VI, którzy w czasie długiej przerwy zechcieli wziąć udział w quizie pod hasłem „Jestem Polakiem – mówię po polsku!”. Zabawę tradycyjnie poprowadziły – p. Monika Bieniek, p. Benita Kotulska i p. Jolanta Szwed. Za poprawne odpowiedzi w poszczególnych kategoriach: Gramatyka, Literatura i Językowe rozmaitości można było otrzymać plus lub ocenę bardzo dobrą z języka polskiego, a ponadto ufundowany przez p. Dyrektor drobny upominek (słodycze i balony). Duża ilość przyznanych ocen i nagród świadczy o tym, że rzeczywiście „Polacy nie gęsi…”

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl