„Zaczytana szkoła”
środa, 08 lutego 2017 19:16

W ramach szkolnego projektu „Zaczytana szkoła” uczniowie klasy Via z wychowawczyniami p. Jolantą Szwed i p. Kornelią Meldner wcielili się w role młodych dziennikarzy i zredagowali swoje własne czasopisma pod tytułami: Echo dnia, Żyj zdrowo i Gorące newsy. Po wcześniejszych przygotowaniach do tego przedsięwzięcia, na lekcjach języka polskiego z p. Jolantą Szwed poznawali warsztat dziennikarski i pracę nad powstaniem gazet. Uczniowie uczyli się jak pisać: reportaż, felieton, tekst o, czy przeprowadzać wywiad. Praca w grupach przyniosła wielkie efekty, a zakończyła się pięknymi pismami, gazetkami i albumami, które będzie można podziwiać w szkolnej bibliotece.