O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - spotkanie ze strażakami
środa, 18 stycznia 2017 15:27

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych rozmawiali z uczniami klasy II „a” 12 stycznia 2017roku przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu : aspirant sztabowy Ryszard Kusik, sekcyjny Paweł Butryn, sekcyjny Rafał Urbaniak. Głównym  tematem spotkania było bezpieczne spędzanie wolnego czasu, ale nasi goście opowiedzieli nam również o swojej pracy, zaprezentowali ubranie stosowane podczas różnych akcji ratowniczych. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem oraz zadawali mnóstwo pytań. Sami również wykazali się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa.
Drugoklasiści często zapraszają swoich gości do wspólnego czytania ciekawej literatury. Tak było i tym razem. Strażacy bardzo chętnie włączyli się do naszej akcji i przeczytali zabawny wiersz Jana Brzechwy nawiązujący do ich pracy. Spotkanie było potwierdzeniem, że można doskonale łączyć przyjemne z pożytecznym.