Jak być najlepszym czytelnikiem - podsumowanie współpracy klasy II „a” z biblioteką szkolną
środa, 18 stycznia 2017 15:22

Uczniowie z klasy II „a” są bardzo zaangażowani we współpracę z biblioteką szkolną. Realizując program czytelniczy systematycznie odwiedzają bibliotekę, pomagają w drobnych pracach porządkowych i chętnie wypożyczają kolejne książki, które  czytają samodzielnie, z wychowawcami lub swoim i rodzicami (dziadkami). Swoje działania czytelnicze w dalszym ciągu dokumentują w „Zeszytach czytelnika”, które wkrótce zostaną ocenione przez komisję konkursową i oczywiście nagrodzone. Drugoklasiści  rozwijając swoje pasje czytelnicze przyczyniają się do uzyskania certyfikatu „Zaczytana szkoła” w konkursie ogólnopolskim. Tuż przed feriami zimowymi  znów odwiedzili bibliotekę. Podczas tej wizyty wysłuchali pięknego opowiadania czytanego przez panią z biblioteki oraz wypożyczyli nowe książki w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Biblioteka jest więc miejscem, do którego bardzo chętnie wracamy.