• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie
Wpisany przez Administrator 2   
środa, 21 grudnia 2016 18:51

19 grudnia 2016 roku uczniowie z klasy I „b” i II „a” z wychowawczyniami, panią J. Mianowską, L. Taraszką, E. Gołębiowską i N. Nowak- Okoń wybrali się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Dzieciom towarzyszyli również chętni rodzice.
Po wejściu do budynku mieliśmy wrażenie, że  znaleźliśmy się w jakimś magicznym, niemal bajkowym miejscu. Pan przewodnik zaprezentował nam ozdoby z kolekcji w różnych stylach np. amerykańskim, norweskim, francuskim. Nam najbardziej podobał się styl staropolski, nawiązujący do polskiej tradycji. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz dmuchania bombek. Nie mieliśmy pojęcia, że to taka trudna sztuka!
Po obejrzeniu sposobów malowania ozdób w dekoratorni udaliśmy się na warsztaty, na których każdy własnoręcznie ozdabiał bombkę. Bawiliśmy się przy tym doskonale. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja bombek i ozdób świątecznych. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki.
Zaopatrzeni w bombki ze swoim  imieniem wróciliśmy do szkoły. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego niezwykłego miejsca

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl