• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Pracujemy w grupach metodą projektu na lekcjach historiii
Wpisany przez Administrator 2   
niedziela, 18 grudnia 2016 19:29

Metoda projektu polega na zrealizowaniu w określonym czasie wyznaczonego zadania. Podczas przygotowań uczniowie muszą wykazać się umiejętnością pozyskiwania wiadomości z różnych źródeł i umiejętnością pracy w grupie. Po wykonaniu zadania zgromadzone wiadomości zostają przedstawione w formie prezentacji na forum klasy. Uczniowie klas Va i Vb realizowali w taki właśnie sposób tematy dotyczące średniowiecznego społeczeństwa: „W klasztorze”, „Epoka rycerzy”, „Średniowieczne miasto”, „Średniowieczna wieś”. Dzieci zostały najpierw zapoznane z metodą projektu, następnie dobrały się w grupy i wybrały liderów, którzy wylosowali tematy projektów do realizacji. Każda grupa otrzymała pisemne  instrukcje dotyczące wykonania projektu i kryteria oceny. Grupy dokonały podziału zadań i ustaliły plan i sposób ich realizacji. Na kolejnych lekcjach poszczególne grupy prezentowały wyniki swojej pracy. Duże zainteresowanie wszystkich uczniów wzbudzały prezentowane makiety: kościoła w stylu romańskim, średniowiecznego zamku, średniowiecznego miasta i wsi. Wszystkie grupy poradziły sobie świetnie z realizacją zadań.

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl