Świąteczny kiermasz
niedziela, 04 grudnia 2016 19:34

Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia skłania nas do głębszego pochylenia się nad drugim człowiekiem, dostrzeżenia jego potrzeb i otwarcia na nie swoich serc.  Dowodem tego zatroskania bliźnimi jest duża liczba akcji charytatywnych, które co roku organizuje nasza szkoła. Jednym z takich przedsięwzięć jest „Świąteczny kiermasz”, odbywający się w dniu listopadowych spotkań z rodzicami. Członkowie Samorządu Uczniowskiego sprzedają wówczas za symboliczne pieniążki wykonane przez swoich kolegów i ich najbliższych ozdoby świąteczne: piękne i niepowtarzalne stroiki, bombki, aniołki czy choinki, zaś nauczyciele i pracownicy obsługi – upieczone przez rodziców dzieci z poszczególnych klas pyszne ciasta i ciasteczka. Wszystkim, którzy włączają się w tę akcję, należą się serdeczne podziękowania. W tym roku zebrane pieniądze zostaną rozdzielone: częściowo pokryją koszty zakupu sprzętu nagłaśniającego, a ponadto wspomogą niewidomą Panią, którą społeczność naszej szkoły pragnie obdarować „Szlachetną paczką”.