„Kto czyta książki, żyje podwójnie” - rozwijanie pasji czytelniczych w klasie II „a”
wtorek, 29 listopada 2016 20:39

Spotkania z dobrą książką i ciekawymi ludźmi wpisały się już na stałe  w plan pracy klasy II „a”. Tym razem gościem drugoklasistów był Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu, podinspektor Stanisław Sekuła.
Pan Komendant zachęcał uczniów do sięgania po wartościowe książki, które rozwijają wyobraźnię, uczą twórczego myślenia, poszerzają słownictwo, a także są źródłem  mądrych rad. Za pomocą lektury „ Król Lew” przeniósł uczniów w niezwykłą literacką krainę, dostarczając wielu wrażeń i emocji. Przeczytana książka stała się inspiracją do rozmowy na temat różnych sytuacji i zachowań w naszym życiu. W dyskusję zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale również obecna Pani Dyrektor, E. Lipińska - Mikrut i wychowawczynie, pani  E. Gołębiowska i pani N. Nowak – Okoń. Drugoklasiści zrewanżowali się Panu Komendantowi czytając swoje ulubione książki oraz prezentując własnoręcznie wykonane plakaty zachęcające wszystkich do rozwijania pasji czytelniczych.
To było wyjątkowe spotkanie, za które bardzo serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi.