• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Akademia Bezpiecznego Puchatka
Wpisany przez Administrator 2   
poniedziałek, 14 listopada 2016 17:04

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wraz z wychowawczyniami włączyli się do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ Akademia Bezpiecznego Puchatka” (www.bezpiecznypuchatek.pl). Celem programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, szkole, w czasie zabawy.
Na zajęciach uczniowie kl. I. b uczyli się podstawowych zasad ruchu drogowego. Bawili się przy pomocy sygnalizacji świetlnej. Tworzyli scenki dramowe stosując poznane zasady bezpieczeństwa. Poznali właściwe zachowania oraz skutki wynikające z ich nie przestrzegania podczas jazdy autobusem. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzili poprzez ćwiczenia w książeczkach edukacyjnych. Uczniowie mieli okazję stosowania zdobytych informacji uczestnicząc w ruchu drogowym jako piesi i pasażerowie autobusów.

Na spotkaniu z rodzicami wychowawcy klas pierwszych przedstawili tematykę zajęć o bezpieczeństwie dzieci w domu, w szkole, oraz w drodze do szkoły i poinformowali o Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który uczniowie będą rozwiązywać w najbliższym czasie na stronie internetowej Akademii Kubusia Puchatka.
Dnia 25 i 28 listopada 2016r. uczniowie rozwiązywali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Spisali się na medal.

zobacz zdjęcia

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl