Uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klas pierwszych
środa, 09 listopada 2016 18:19

Dzień 26 października 2016 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym dniu odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Pierwszaki z dwóch klas pod czujnym okiem swoich wychowawczyń Pani Anny Pekar klasa I A oraz Pani Jolanty Mianowskiej klasa I B przygotowywały się do tej uroczystości przez wiele dni. Uczyły się tekstów wierszy, piosenek, tańców, wytrwale ćwicząc podczas prób.
Uroczystość prowadzili starsi koledzy z klasy czwartej. Powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów.  Następnie zaprosili dzieci do królestwa Szkołolandii,  którą rządził okrutny król Ołówkos wraz ze swoją żoną – królową. Gwardzista króla przygotował dla dzieci zadania, których spełnienie gwarantowało przyjęcie do braci uczniowskiej. Pierwszaki błysnęły talentem i w niezwykle podniosłej atmosferze ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor Ewa Lipińska - Mikrut, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” - mówiła pani dyrektor, dotykając  ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.